COSMOS ceiling lamp bathroom
Cosmos is a unique bathroom ceiling lamp that provides a pleasant, even light. The lamp has nine opal white glasses arranged on two levels, creating an interesting and unusual design. Cosmos will add a stylish and modern touch to your bathroom.
Dimensions
| Dimensions | 45,5 × 45,5 × 18 cm |
|---|---|
| Weight | 1,6 kg |
Specification
| Material | Metall / Glass |
|---|---|
| Color | Black / Opal White |
| Lamp Base | G9 |
| Max Wattage | 9x3W |
| Supplied Light Sources | no |
| Electrical Safety Class | Class I |
| Ground Current/Voltage | 220-240V |
| GTIN | 7041661277151 |
| IP-Grade | IP44 |
| Electrical Connection | fixed mounting |