BARI vägg-/skåpsbelysning
Rek.pris: kr 1.499,00
Bari är en modern och stilren badrumslampa i förkromad metall som kan monteras direkt på väggen eller ovanpå ett spegelskåp. Med dubbla integrerade LED-ljuskällor på 2 x 250 lumen som ger ett behagligt varmvitt ljus. Extern driver ingår och kan placeras bakom spegeln eller ovanpå skåpet.
Mått
| Mått | 30 × 12 × 12 cm |
|---|---|
| Vikt | 0,45 kg |
Specifikation
| Rekommanderat butikspris SEK | SEK 1.499,00 |
|---|---|
| Material | Metall |
| Färg | Krom |
| Sockel | LED |
| Max wattstyrka | 2x3W |
| Medföljande ljuskällor | ja |
| Watt medföljande ljuskällor | 2x3W |
| Livslängd | 50000 |
| Ljusstyrka | 2×250 lm |
| Färgåtergivning | >80 |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Dimbar | Nej |
| Utbytbar LED | Nej |
| Elsäkerhet klass | KL.III |
| Märkström / -spänning | ~12V 0,35A |
| GTIN | 7392986781244 |
| IP klass | IP44 |
| Elanslutning | fast montering |