ACE vägglampa
Rek.pris: kr 1.399,00
Ace vägglampa i texturlackerad metall i färgen vit med integrerade LED-ljuskällor. Lampan har en läslampa med justerbart huvud, samt en mer indirekt belysning som belyser väggen runt lampan. De båda ljuskällorna slås på och av med varsin strömbrytare placerad på lampan. Ace ger ett varmvitt ljus med bra färgåtergivning. Lampan är ej dimbar.
Mått
| Mått | 14 × 8 × 14 cm |
|---|---|
| Vikt | 0,6 kg |
Specifikation
| Rekommanderat butikspris SEK | SEK 1.399,00 |
|---|---|
| Material | Metall |
| Färg | Vit |
| Färg på ledning | Vit |
| Sockel | LED |
| Max wattstyrka | 6W/3W |
| Medföljande ljuskällor | ja |
| Watt medföljande ljuskällor | 6W/3W |
| Livslängd | 50000 |
| Ljusstyrka | 440 lm |
| Färgåtergivning | >80 |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Dimbar | Nej |
| Ljusvinkel | 30/360 |
| Utbytbar LED | Nej |
| Strömbrytare | Dubbla Strömbrytare På Lampan |
| Elsäkerhet klass | KL.II |
| Märkström / -spänning | 220-240V |
| GTIN | 7041661268647 |
| IP klass | IP20 |
| Elanslutning | Stickpropp |